«

»

Wydrukuj to Wpis

ZA PÓŁTORA ROKU NOWOCZESNA STACJA PKP

20180111170145KlodzkoMiasto.jpg_732-419 W drugim kwartale 2020 roku spółka Infra Silesia zamierza przekazać do eksploatacji wybudowany przez siebie dworzec kolejowy Kłodzko Miasto.

W związku z tym od kilku miesięcy prowadzi gruntowne prace remontowe i rozbudowę dotychczasowego przystanku osobowego w sąsiedztwie centrum miasta. Zakres prac jest spory, a został oszacowany na 57 mln zł.

Projekt zmian zakłada zmodernizowanie istniejącego peronu wyspowego oraz wybudowanie od podstaw drugiego peronu. Gruntowne zmiany przejdzie przejście łączące obydwa obiekty, pobliski dworzec autobusowy oraz parking. Stacja wzbogaci się o kolejne cztery tory, w tym dwa tzw. odstawcze; wszystkie będą zelektryfikowane. Dojdą także ogrzewane rozjazdy, które zapewnią sprawną obsługę pociągów zimą.

Wraz z zakończeniem inwestycji Kłodzko Miasto przejmie ciężar ruchu pasażerskiego: z tej stacji podróżni będą odjeżdżać i przyjeżdżać do i z Kudowy-Zdroju, Międzylesia, Wrocławia oraz Wałbrzycha, a w dalszej perspektywie również Stronia Śląskiego.