«

»

Wydrukuj to Wpis

DZIŚ BOŻE CIAŁO

z20140277V,Boze-Cialo-2016-w-Plocku Uroczystość Bożego Ciała obchodzona jest w pierwszy czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej

i jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W Polsce towarzyszy jej tradycyjna oktawa, podczas której organizowane są procesje eucharystyczne.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzone na pamiątkę tego, jak Jezus w trakcie Ostatniej Wieczerzy przemienił chleb i wino w swoje Ciało i Krew. Dziś ulicami polskich miast przejdą procesje, tradycyjnie do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich będzie czytany fragment Ewangelii.

Rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik zachęca wszystkich wiernych, aby podczas dzisiejszego święta dzielić się zdjęciami i nagraniami wideo, oznaczając je hasztagiem #Procesja. – Stwórzmy w mediach społecznościowych obraz tego, jak przeżywamy w Polsce Boże Ciało – podkreśla rzecznik.

Boże Ciało jest świętem nakazanym. Tego dnia wierni są zobowiązani do uczestniczenia w mszy świętej. Jak powiedział ks. Rytel-Andrianik, dzisiejsza uroczystość to moment, w którym katolicy wychodzą w procesjach na ulice miast, adorując Chrystusa i rozważając tajemnicę jego obecności w Najświętszym Sakramencie.