«

»

Wydrukuj to Wpis

SETKI JEDNOŚLADÓW ZJECHAŁO DO WAMBIERZYC. TRWA VI PIELGRZYMKA MOTOCYKLISTÓW DOLNEGO ŚLĄSKA.

doba_pl_83593-aef5127169053c0960f0548e50408fc2_1280x720Uroczysta Msza Święta połączona ze święceniem pojazdów rozpoczęła zorganizowaną po raz szósty Pielgrzymkę Motocyklistów Dolnego Śląska do Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej.

W tym roku organizatorzy odnotowali rekordową frekwencję bowiem w wydarzeniu, jakie zorganizowane zostało w niedzielę, 29 kwietnia wzięło udział blisko 850 miłośników jednośladów.

– Myślę, że to wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez tego rejonu. Cieszy się dużą frekwencją jednak trzeba pamiętać, że najważniejszą rzeczą jest tutaj pogoda, bo jeśli jej nie ma to jest mniej motocykli. Dziś pogoda dopisała i to jest coś niesamowitego, bo sam jestem zaskoczony taką ilością motocykli i i jednocześnie bardzo się z tego cieszę. Wcześniej mieliśmy informację, że jest 700 motocyklistów, obecnie wiemy, że jest ich ok. 850 – mówi Doba.pl, Ireneusz Stawicki z grupy motocyklowej „Nowa Ruda Bikers”, organizator. – Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Św. w Wambierzycach oraz poświęceniem motocykli. Później formujemy kolumnę i udajemy się tym razem do Nowej Rudy. Tam, na Rynku zorganizowane zostaną koncerty, atrakcje dla dzieci, dla motocyklistów, catering itd.

Wydarzenie jest co roku rozpoczęciem sezonu motocyklowego na Dolnym Śląsku.