«

»

Wydrukuj to Wpis

ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ, KTÓRY POSIADAŁ ZAKAZ KIEROWANIA POJAZDAMI

OTkyNDI2Jj1ENmFyfQY3YFlAYSBnRT89Bh5gNCUdfGRZTHl9eQB6eUZIdnR_BXZkUkF5ayheJDsGGDpqI0IoPolicjanci z Lądka-Zdroju zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca samochodu osobowego miał w organizmie 2,3 promila.

– W ubiegłą sobotę po godz.19.00 policjanci na terenie gminy Ladek-Zdrój podczas patrolu zauważyli samochód osobowy, którego kierujący jechał w sposób wskazujący, że może być pijany. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli w związku z czym funkcjonariusze ruszyli w pościg. Kierujący nie reagował na kolejne wydawane przez policjantów polecenia do zatrzymania. Przyśpieszał i uciekał przed oznakowanym radiowozem. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali pojazd i kierującego, którym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji. Po przebadaniu funkcjonariusze stwierdzili, że ma on 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także, że posiada on zakaz kierowania pojazdami – informuje podinsp.Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. – Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości będąc już uprzednio karanym wyrokiem sądu. Ponadto usłyszy zarzut nie stosowania się do wydawanych poleceń zatrzymania pojazdu przez policjanta do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.