«

»

Wydrukuj to Wpis

OD 11 MARCA ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW

54376cf8be1b2_o,size,969x565,q,71,h,c3edb6W niedzielę, 11 marca, wchodzi w życie wiosenny rozkład jazdy pociągów.

W związku z rozpoczęciem sezonu robót torowych, na wielu liniach następować będą zmiany w kursowaniu pociągów, a rozkład jazdy będzie podawany w kilku wariantach.

D1 Wrocław – Legnica – Węgliniec – Lubań Śląski

Wystąpią jedynie minutowe korekty godzin odjazdu pociągów.

D3 Wrocław – Żmigród – Rawicz

Godziny przyjazdu i odjazdu pociągów Kolei Dolnośląskich do i z Wrocławia ulegną jedynie drobnym zmianom. Ze względu na wejście w życie kolejnej fazy robót w obrębie stacji Rawicz (od strony Wrocławia dostępny będzie tylko jeden tor, ograniczona zostanie liczba dostępnych torów odstawczych), prawie wszystkie pociągi kończące bieg w Rawiczu zostaną na odcinku Żmigród – Rawicz zastąpione autobusami.

D5 Legnica – Dzierżoniów Śląski – Kłodzko – Kudowa-Zdrój

Na odcinku Piława Górna – Kamieniec Ząbkowicki od 15 marca do 5 kwietnia będą prowadzone prace budowlane ze wstrzymaniem ruchu kolejowego. Pomiędzy Kamieńcem Ząbkowickim a Kłodzkiem kontynuowane będą roboty w Bardzie Śląskim, co ograniczy przepustowość linii. W związku z tym godziny odjazdu pociągów mogą ulegać zmianom, a w niektórych terminach połączenia między Piławą Górną a Kamieńcem Ząbkowickim lub Kłodzkiem będą zastępowane autobusami. W przypadku połączeń Legnica (14:47) – Kłodzko (17:50) oraz Kłodzko (11:04) – Legnica (13:54), ze względu na ograniczenia między Kamieńcem i Kłodzkiem Pasażerowie będą musieli podróżować z przesiadaniem w Kamieńcu Ząbkowickim do składów jadących z i do Wrocławia.

D6 Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba

Na linii kontynuowany będzie przez PKP Polskie Linie Kolejowe szeroki front robót, co na wielu odcinkach wywoła konieczność prowadzenia ruchu pociągów tylko po jednym torze. Wraz z postępem prac ograniczenia będą ulegały przesunięciom, przez co zmianom będą podlegać również godziny odjazdu pociągów. W efekcie, w przypadku niektórych połączeń rozkłady jazdy przewidują nawet siedem wariantów kursowania. Największe utrudnienia występować będą na odcinku Jaworzyna Śląska – Wałbrzych Miasto. Popołudniowe pociągi szczytowe, kursujące w relacji Wrocław Główny – Wałbrzych Miasto, od Jaworzyny Śląskiej nadal będą obsługiwane przez zastępczą komunikację autobusową. W najtrudniejszym okresie (od 11 do 15 maja) na stacji Świebodzice dla pociągów będzie dostępny tylko jeden tor, pozbawiony peronu – wówczas Pasażerowie ze Świebodzic będą dowożeni do pociągów autobusami, z przesiadką na najbliższej stacji (Jaworzyna Śląska lub Wałbrzych Szczawienko).

D7 Biskupice Oławskie – Jelcz – Wrocław Główny – Wrocław Wojnów

Na linii wystąpią jedynie minutowe korekty godzin odjazdu pociągów.

D8 Wrocław – Trzebnica

Godziny kursowania ulegną jedynie drobnym zmianom.

D9 Wrocław – Ziębice – Kamieniec Ząbkowicki – Kłodzko – Międzylesie – Lichkov

Pomiędzy 22 a 28 maja na stacji w Ziębicach PKP PLK będzie dokonywać wymiany jednego rozjazdu, kluczowego dla prowadzenia ruchu pociągów. W tych dniach Pasażerowie pomiędzy Ziębicami i Kamieńcem Ząbkowickim będą przewożeni autobusami. Oprócz tego nadal będą kontynuowane prace w Bardzie Śląskim, co na odcinku Kamieniec Ząbkowicki – Kłodzko znacząco ograniczy ruch pociągów (dostępny będzie tylko jeden tor). Z tego też względu do 10 kwietnia jedna para pociągów: połączenie Wrocław (15:49) – Kłodzko (17:28) oraz Kłodzko (17:44) – Wrocław (19:25) na końcowym odcinku Kamieniec Ząbkowicki – Kłodzko będzie obsługiwana autobusem zastępczym.

D10 Wrocław – Legnica – Węgliniec – Zgorzelec – Goerlitz – Drezno

Na linii wystąpią jedynie minutowe korekty godzin odjazdu pojedynczych pociągów. Większość połączeń nie ulegnie zmianie, przy czym po stronie niemieckiej w dniach 23-25 marca planowane są roboty skutkujące wprowadzeniem między Bautzen i Dreznem zastępczej komunikacji autobusowej.

D15 Wałbrzych – Kłodzko – Kudowa-Zdrój

Na linii nie są przewidywane większe zmiany w ruchu pociągów. Różnice wystąpią wyłącznie w przypadku połączeń skomunikowanych z pociągami linii D9.

D16 Wrocław – Jaworzyna Śląska – Dzierżoniów Śląski

Godziny kursowania ulegną jedynie drobnym zmianom. W związku ze zmianami na linii D6, ostatni pociąg z Wrocławia do Dzierżoniowa Śląskiego będzie odjeżdżał później – po godzinie 22.

D19 Jelenia Góra – Lubań Śląski – Zgorzelec / Goerlitz – Węgliniec

W związku z pracami torowymi na odcinkach Jelenia Góra – Rybnica (23-27 kwietnia) oraz Lubań Śląski – Zgorzelec (14-18 maja), w czasie zamknięć kursować będzie komunikacja zastępcza. Ze względu na charakter infrastruktury kolejowej (linia jednotorowa z mijankami) oraz wydłużony w stosunku do kolei czas jazdy autobusów, rozkłady jazdy mogą w tym czasie ulegać przesunięciom (nawet do 40 minut).

D21 Szklarska Poręba Górna – Liberec

Na linii nie są przewidziane zmiany w godzinach odjazdu pociągów. Po zakończeniu sezonu zimowego, 18 marca, nastąpi zakończenie ruchu połączeń sezonowych – powrócą one w rozkładzie letnim. Dodatkowo, w związku z wydłużeniem pory dziennej, w weekendy od 2 czerwca rozpocznie kursowanie wieczorna para pociągów.

D25 Wrocław – Legnica – Żary – Forst Lausitz

W związku z robotami pod Lesznem Górnym, w okresie od 12 do 26 marca na odcinku Leszno Górne – Żary – Forst Lausitz wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Ze względu na wydłużony czas jazdy autobusu w stosunku do pociągu, godziny dojazdów mogą ulec znacznym zmianom.

D29 Wrocław – Kamieniec Ząbkowicki – Kłodzko – Kudowa-Zdrój

W trakcie wymiany rozjazdu w Ziębicach (22-28 maja) na odcinku Ziębice – Kamieniec Ząbkowicki pasażerów przewozić będą autobusy komunikacji zastępczej. W związku z pozostałymi pracami na trasie, godziny odjazdu będą ulegać drobnym zmianom.

D99 Wrocław – Berlin

Godziny kursowania ulegną minimalnym zmianom. W trakcie prac pod Lesznem Górnym (weekendy 17-25 marca) pociągi pojadą objazdem przez Horkę.