«

»

Wydrukuj to Wpis

DZIĘKI INTERWENCJI URATOWALI BEZDOMNĄ KOBIETĘ.

doba_pl_79624-530b10985067efaa6abc86597e0a6041_1280x720Dzielnicowy z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku,

strażnicy miejscy oraz pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodzku po raz kolejny sprawdzali miejsca, w których mogą się znajdować bezdomni. Podczas kontroli jednego z pustostanów znaleźli nieprzytomną kobietę.

– Około godz.10.00 gdzie temperatura na zewnątrz spadła poniżej 15 stopni, funkcjonariusze kontrolowali jeden pustostanów i przez szybę zauważyli leżącą, nieprzytomną osobę. Po wejściu do środka znaleźli 55-letnią, bezdomną kobietę, która leżała na podłodze. Miała odmrożone stopy oraz dłonie i nie można było nawiązać z nią kontaktu. Funkcjonariusze udzielili jej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. 55-latka trafiła do szpitala. Na terenie pustostanu znajdował się również mężczyzna, który spał w sąsiednim pomieszczeniu. 58-letni bezdomny został odwieziony do schroniska dla osób bezdomnych, gdzie uzyskał stosowną pomoc – informuje podinsp.Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. – Apelujemy do mieszkańców, aby nie wahali się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o osobach bezdomnych przebywających w miejscach gdzie są narażeni na utratę zdrowia, a nawet życia. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.