«

»

Wydrukuj to Wpis

KSIĄDZ RAZIŁ PARALIZATOREM. USŁYSZAŁ WYROK.

6e3ed1129cd4ec4ff5df250913c3111e10 miesięcy wykonywania spraw społecznych (po 30 godzin miesięcznie),

pokrycie kosztów procesowych oraz zadośćuczynienie pieniężne w kwocie 10 tysięcy złotych na rzecz poszkodowanego – taki wyrok usłyszał ksiądz z sanktuarium Maria Śnieżna, który raził paralizatorem turystę.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2016 r. na terenie Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości Maria Śnieżna. Turysta mimo zakazu wprowadzania zwierząt, wszedł na teren sanktuarium z psem rasy york. Został on wcześniej upomniany przez jednego z duchownych jednak wziął jedynie czworonoga na ręce. To nie spodobało się proboszczowi Andrzejowi A., który bez wcześniejszej rozmowy podszedł i raził turystę paralizatorem w brzuch. Jak wyjaśniał podczas trwania procesu duchowny – zrobił to w obronie własnej. Nagranie z monitoringu oraz relacje bezpośrednich świadków zdarzenia wykluczyły jego wersję. Oskarżony nie przyznał się do winy.

Sąd Rejonowy w Kłodzku wymierzył mu karę 10 miesięcy wykonywania spraw społecznych (po 30 godzin miesięcznie, pokrycia kosztów procesowych oraz zadośćuczynienie pieniężne w kwocie 10 tysięcy złotych na rzecz poszkodowanego.

Wyrok jest nieprawomocny.