«

»

Wydrukuj to Wpis

POWAŻNY WYPADEK W BOGUSZENIE. DK 8 ZABLOKOWANA

DSC_00137 grudnia ok.godz. 11.30 w miejscowości Boguszyn doszło do zderzenia czterech aut: dwóch osobowych i dwóch ciężarowych.

Na miejscu pracują służby, droga krajowa nr 8 w obu kierunkach jest aktualnie zablokowana. W wyniku zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota 22-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, w celu ominięcia stojącego na jednym z dwóch pasów jezdni pojazdu ciężarowego marki DAF z naczepą, zjechał na lewy pas jezdni uderzając w bok prawidłowo jadącego pojazdu DAF z naczepą, którym kierował 66-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. W wyniku uderzenia pojazd marki Toyota został zakleszczony między pojazdem ciężarowym a jego naczepą, który stanął w poprzek jezdni, uderzając w drugi pojazd ciężarowy. 38-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, kierując samochodem marki Skoda nie zdążył zahamować i uderzył w bok pojazdu ciężarowego blokującego całość jezdni – mówi podinsp.Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku.