«

»

Wydrukuj to Wpis

KOMPLETNIE PIJANY 19-LATEK KIEROWAŁ CIĄGNIKIEM

doba_pl_74411-020e18cc01c8db1b4e71cf78adb004c9_550x366Funkcjonariusze Policjanci z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 19-latka

, który kierował na drodze publicznej ciągnikiem rolniczym będąc w stanie upojenia alkoholowego.

– Dyżurny Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej otrzymał zgłoszenie, że po drodze na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka porusza się ciągnik rolniczy marki Ursus, którego kierujący jest pijany. Skierowani na miejsce funkcjonariusze na poboczu drogi zastali ciągnik rolniczy, który miał włączony silnik, a w ciągniku młodego mężczyznę. Jak się okazało kierujący znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, a wcześniej spowodował kolizję drogową – podinsp.Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. – Ze względu na stan w jakim znajdował się mężczyzna policjanci wyciągnęli go z pojazdu, a ciągnik przekazali właścicielowi. Policjanci na miejscu ustalili, że pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia, a kierujący nie ma uprawnień do kierowania. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że 19-latek ma 3 promile alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Po sprawdzeniach w systemach policyjnych, okazało się, że zatrzymany 19-latek jest poszukiwany w związku z sądowym nakazem doprowadzenia go do Zakładu Poprawczego. Zatrzymany zostanie doprowadzony do ośrodka zaraz po wytrzeźwieniu.

19-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.