«

»

Wydrukuj to Wpis

KFC POWSTANIE W KŁODZKU? SIEĆ SZUKA PRAWNIKÓW

kfc-opengraph-1Nie ma co ukrywać. Od lat czekało na nią wielu mieszkańców Świdnicy, którzy za swoimi ulubionymi kurczakami musieli jeździć albo do Wałbrzycha albo do Wrocławia.

Dla tych wszystkich mamy dobrą wiadomość. Prawdopodobnie restauracja sieci KFC powstanie wkrótce w Świdnicy ale też i w Kłodzku.

W serwisach ogłoszeniowych pojawiły anonse dotyczące chęci zatrudnienia pracownika na stanowisku kierownika zmiany, właśnie w świdnickiej restauracji. Czy to oznacza, że w mieście pojawi się KFC? Tego nie chcą zdradzić na razie pracownicy biura prasowego firmy AMRest sp.zo.o, którzy stoją za publikacją ogłoszeń.

Ponieważ jednak KFC swoje restauracje umiejscawia w galeriach handlowych należy domniemywać, że w Świdnicy znajdzie ona swoje miejsce właśnie w Galerii Świdnickiej.

Warto wspomnieć, że według naszych ustaleń, nowa restauracja tej sieci powstanie także w Kłodzku.

***

Kentucky Fried Chicken (KFC) – amerykańska sieć barów szybkiej obsługi założona 20 marca 1930 roku przez Harlanda Sandersa, bardziej znanego jako pułkownik Sanders. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Louisville, w stanie Kentucky, w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie w całej Polsce funkcjonuje 210 barów Kentucky Fried Chicken (KFC), będących samodzielnymi jednostkami oraz do grudnia 2008 funkcjonowało kilkanaście lokali „2 w 1”, zazwyczaj w połączeniu z Pizza Hut, jednak przedsiębiorstwo zrezygnowało z takich łączonych barów oddzielając obie marki. Od kilku lat w Polsce można spotkać również bary typu drive-through, w których klienci mogą zamawiać i odbierać dania bez wysiadania z samochodu. Wyłącznym franczyzobiorcą Kentucky Fried Chicken (KFC) w Polsce jest europejska spółka AmRest Holdings z siedzibą we Wrocławiu.