«

»

Wydrukuj to Wpis

ODPOWIE ZA PRZYWŁASZCZENIE ZNALEZIONEGO TELEFONU.

ERL28-letnia mieszkanka Nowej Rudy odpowie za przywłaszczenie znalezionego telefonu komórkowego.

Kobieta znalazła telefon warty 600 złotych i go zatrzymała. Teraz ze swojego postępowania noworudzianka będzie musiała tłumaczyć się przed sądem.

– Policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie ustalili i zatrzymali kobietę, podejrzaną o przywłaszczenie telefonu komórkowego o wartości 600 złotych. Podejrzana, to 28-letnia mieszkanka tej miejscowości. Wczoraj kobieta usłyszała zarzut popełnionego przestępstwa – podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. – Jak ustalili policjanci, zajmujący się tą sprawą, telefon należał do 27-letniej kobiety, która wcześniej go zgubiła. Podejrzana znalazła go będąc na spacerze z dzieckiem na początku lipca br. na terenie gminy Nowa Ruda. Atrakcyjność telefonu sprawiła, że noworudzianka zamiast zgłosić ten fakt w jednostce Policji lub oddać telefon do biura rzeczy znalezionych, postanowiła zachować go dla siebie. Policjanci ustalili, że kobieta zaraz po znalezieniu telefonu wyrzuciła kartę i zaczęła go użytkować. Policjanci odzyskali aparat, a 28-latka usłyszała zarzut przywłaszczenia. Teraz telefon wróci do właścicielki, natomiast podejrzana za czyn, którego się dopuściła będzie odpowiadać przed sądem.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi ewentualnie przekazać ją do Biura Rzeczy Znalezionych lub do jednostki Policji. Zatrzymując znalezioną rzecz, osoba taka naraża się na odpowiedzialność karną.

Pamiętajmy, że przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób – nawet przez znalezienie – według Kodeksu karnego jest przestępstwem. W myśl art. 284 kodeksu karnego każdemu kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.