«

»

Wydrukuj to Wpis

CYKLOBUSY W GÓRACH ORLICKICH 2016

cyklobus-mercedesCyklobusy w Góry Orlickie, rejon Bukovej hory i Masywu Śnieżnika obchodzą w tym roku już po dwanaście.

Przygotowaliśmy dla Państwa 15 linii autobusowych i pociągowych z tradycyjnych i popularnych miejsc wyjściowych. Ze względu na stale rozwijającą się współpracę z naszymi polskimi partnerami w tym roku można skorzystać z nowej linii do polskich Gór Bystrzyckich, gdzie przystanek jest w samym centrum gór na Spalonej. Dzięki temu można pojechać do nieznanych często miejsc za granicą i skosztować lokalnego przysmaku – pstrąga z grilla.

Na tegorocznej mapie promocyjnej zostały zaktualizowane istniejące wyznaczone szlaki rowerowe. Należy jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i poruszać się z poszanowaniem również innych turystów, szczególnie pieszych. Wybierając trasy, warto mieć na względzie swoje zdrowie i kondycję. Dla pewności należy zapisać sobie numery do GOPR i jego czeskiego odpowiednika Horská služba ČR, którzy w razie potrzeby udzielą pierwszej pomocy.

Cały obszar Gór Orlickich znajduje się w cennym przyrodniczo rejonie, który powinniśmy wszyscy chronić. Dołączamy też dekalog rowerzysty i zwracamy się z prośbą do wszystkich amatorów turystyki rowerowej i pieszej, aby przestrzegali oznakowanych szlaków i nie zaśmiecali naszych gór niepotrzebnymi odpadami, z którymi przyroda sobie nie radzi.

Na tegoroczny turystyczny sezon rowerowy życzymy Państwu wielu niecodziennych wrażeń na dwóch kółkach.
mapka-jpg