«

»

Wydrukuj to Wpis

POCIĄGI DO GDYNI I WARSZAWY OD GRUDNIA CODZIENNIE

555Sukces z wakacyjnymi pociągami relacji Kudowa Zdrój- Gdynia Główna i Kudowa Zdrój- Warszawa Wschodnia okazał się strzałem w dziesiątkę.

Połączenia cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony podróżnych i od 13 grudnia pojadą codziennie. Jedyną zmianą jaka nastąpi w ich kursowaniu to zamiana relacji, która będzie polegała na tym, że pociąg do Gdyni stanie się pociągiem dziennym a pociąg do Warszawy nocnym. W ten sposób Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych zakończył ponad sześcioletnie starania związane z przywróceniem codziennych połączeń kolejowych w rejon Kotliny Kłodzkiej i Gór Stołowych.

Wyjazd pociągu z Kudowy Zdrój do Gdyni zaplanowano po godz 10 a przyjazd w relacji powrotnej po godz 18. Pociąg do Warszawy wyruszy z Kudowy po 20:00 a pociąg powrotny zamelduje się w Kudowie koło godziny 9 rano. W przyszłości Komitet zajmie się przywróceniem połączenia kolejowego z Kudowy Zdrój przy Nysę i Katowice do Lublina lub Krakowa. Już dziś serdecznie zapraszamy do korzystania z wymienionych połączeń.