«

»

Wydrukuj to Wpis

Z SEKRETARZEM STANU O NAWAŁNICY

13MIĘDZYLESIE. Sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski dzisiaj w godzinach południowych przebywał w tej gminie z inicjatywy posłanki Moniki Wielichowskiej.

Wizyta ma związek z niedawną nawałnicą, która spowodowała spore szkody w mieniu wstępnie szacowane na ponad 5 mln zł bez wzięcia pod uwagę strat powstałych w rolnictwie i leśnictwie. Z ogromem zniszczeń, m.in. w zabudowie mieszkaniowej, infrastrukturze drogowej czy w lasach komunalnych przedstawicieli instytucji państwowych, w tym senatora Stanisława Jurcewicza, oraz samorządowych ze starostą Maciejem Awiżeniem i szefem międzyleskich radnych Jerzym Marcinkiem zapoznał burmistrz Tomasz Korczak.

Stanisław Huskowski, którego resort rozporządza m.in. środkami celowymi na usuwanie skutków kataklizmów, odwiedził strażaków-ochotników w Międzylesiu i Goworowie, dziękując im za ofiarną pracę ratowniczą i pomoc niesioną poszkodowanym. Podziękował też służbom energetycznym, które przez kilka dni, niemal non-stop były i są zaangażowane w przywrócenie dostaw prądu.